Az olvasottság nem publikus.

Prestige

  • Kipróbáltuk - Ajánljuk
  • Utazás
  • Életmód
  • Partnereink
  • Médiaajánlat
  • Kapcsolat
Hogyan lehetsz biztonságban egy repülőn

Hogyan lehetsz biztonságban egy repülőn

cikkkkkkk.png

A két új típusú Boeing 737 MAX tragédiája és az Aeroflot SU1492 számú járatának május 05-i sajnálatos moszkvai légi balesete ismét ráirányította figyelmünket a légiközlekedés biztonságára. Rögtön az elején szögezzük le, minden statisztika azt mutatja, hogy a repülés a legbiztonságosabb közlekedési mód. E rövid cikkben azt boncolgatjuk, hogy tehetünk e valamit mi, egyszerű utasok, hogy a meglévő minimális biztonsági kockázatokon tovább faragjunk? A gyors válasz, hogy természetesen tehetünk! 

A repülőút lefoglalása előtt szánjuk rá az időt és járjunk utána, hogy az adott légitársaság mennyire biztonságos. Önmagában egy légitársaság biztonságosságára ne csak a halálos balesetekre vonatkozó statisztikák alapján következtessünk, hiszen szerencsére abból kevés van, illetve azt sok egyéb tényező is befolyásolja, amelyek viszont függetlenek tőlük, úgy mint: repülőterek biztonsága, földi kiszolgálás, domborzati viszonyok, gyakori és heves viharok, az extrém körülményeket (pl.: gépeltérítés) nem is említve. 

Tájékozódásunkat segítheti a „The EU Air Safety List”, amely a biztonsági szempontból aggályos légitársaságokat tartalmazza. Az Európai Unió légiközlekedési biztonsági listája valójában két listát is tartalmaz. Az egyik magában foglal minden olyan légitársaságot, amelyet Európában betiltottak, míg a másikon azon légitársaságok szerepelnek, amelyek csak bizonyos feltételek teljesülése esetén működhetnek a kontinensen. Figyeljünk rá, hogy mindig a legfrissebb listát tanulmányozzuk, amelyet az Európai Unió Hivatalos Lapjában tesznek közzé. Online elérés, itt!

Tájékozódhatunk a kiválasztott légitársaság flottájának átlagos koráról, a bekövetkezett – legalább egy halálos áldozatot követelő – balesetekről, az egyes repülőgép típusok baleseti statisztikáiról, melyhez az airsafe.com oldalt érdemes felkeresni.

Ha már a fedélzeten vagyunk, figyelmesen hallgassuk meg a légi utaskísérők biztonsági bemutatóját. Gondosan olvassuk el a biztonsági tájékoztatót, ami általában az előttünk lévő utas ülés háttámláján található zsebben kerül elhelyezésre. Tájékozódjunk a legközelebbi vészkijáratról, és nem árt tudni, miként kell azt vészhelyzet esetén kinyitni. A biztonsági övet lehetőség szerint használjuk akkor is, ha annak használta egyébként aktuálisan nem előírt, hiszen váratlan turbolencia mindig adódhat.

komment Tovább
Hogyan lehetsz biztonságban egy repülőn Tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
komment

Ajánlott bejegyzések:

  • Top 10 téli sapka Top 10 téli sapka
  • 6 trendi napszemüveg 6 trendi napszemüveg
  • Top női divatórák 2020 Top női divatórák 2020
  • Óriás beluga az égen Óriás beluga az égen
  • Róma és London után Budapesten dedikált a nemzetközi sikerszerző Róma és London után Budapesten dedikált a nemzetközi sikerszerző

A bejegyzés trackback címe:

https://prestige.blog.hu/api/trackback/id/tr2914815504
Facebook

Hirdetés

Prestige

Életmód - Divat - Utazás

Facebook oldaldoboz

Tovább a Facebook-ra

Keresés

Egyéb

süti beállítások módosítása
Dashboard