Megtalálni nem könnyű a szerelmet, de megtartani legalább olyan nehéz, ha nem nehezebb. Íme öt tényező mely garantáltan megöli a legforróbb szerelmet is!
Állandó kritizálás, szemrehányás
Mindannyian arra vágyunk, hogy hazaérve egy fárasztó nap után, otthonunkban már a nyugalom legyen úrrá rajtunk. Nem szívesen hallgatjuk az alábbi rosszalló megjegyzéseket: „ne oda tedd a táskád!”, „a kabátodat már megint nem tudtad rendesen felakasztani!”, „már megint nem jöttél időben!”, „soha nem tudod lehajtani a wc ülőkét! ”és csak zúdulnak a „mit tettünk már megint rosszul” szemrehányó mondatok. A hallgató fél pedig fej szegve konstatálja, hogy ma sem volt érdemes hazajönnie! Idővel elgondolkozik azon, hogy valóban ez vágyainak netovábbja, és hova tűnt az a nő/férfi, akibe beleszeretett, mielőtt „elsárkányosodott” volna. Ha állandóan a másik szemére vetjük, ami nekünk nem tetszik, és folyton kritizáljuk, előbb-utóbb észrevétlenül tönkretehetjük az amúgy virágzó kapcsolatunkat. Amennyiben túlságosan át szeretnénk formálni a párunk személyiségét, meg akarjuk őt változtatni, azzal nagy hibát követünk el. Ha ez sikerülne ezzel önmagát veszítené el. És itt most nem arról beszélek, hogy a családi összejövetelre való készülődés közben a divatjamúlt - kockás flanel - ingről szeretnéd lebeszélni. Egymás életét nehezítjük meg azokkal az elvárásokkal, amelyeknek semmi értelme. Az életben nem ezek a legfontosabb dolgok!
„Amikor kiválasztod hosszú távú partnered, kiválasztod azokat a problémákat is, amelyekkel az elkövetkezendő 10, 30 vagy 50 évben küzdeni fogsz”. Dan Wile
Zöld szemű szörny
Egy kevés féltékenység egészséges, akár még a szeretet jele is lehet, azonban a túlzásba vitt, indokolatlan bizalmatlanság, a folytonos ellenőrzés, nyomozás előbb-utóbb aláássa a kapcsolatot. Ha nem bírod ki, hogy időnként ne kutakodj a telefonjában vagy a számítógépében az e-mailek között, azzal az intim szféra határait sérted meg. A féltékenység megjelenhet olyan módon, hogy valaki attól fél, társa hűtlen hozzá, de megjelenhet abban a formában is, hogy a háttérbe kerüléstől tart az illető, ezért párja szinte minden ismerőséhez, kedvelt tevékenységéhez negatívan viszonyul. Ha társad nem ad okot a bizalmatlanságra, próbálj esélyt adni neki, a féltékenység ugyanis önbeteljesítő jóslat is lehet.
Rutin – szürke hétköznapok
A szenvedély egyik legnagyobb gyilkosa, amikor már minden a megszokásról és a rutinról szól. Hétről hétre belesüppedünk a hétköznapok taposómalmába, unalomba torkollanak napjaink - ez minden párkapcsolat első nagy próbatétele. Az elkényelmesedés káros a kapcsolatunkra nézve, hiszen a hosszú távú harmóniához elengedhetetlen, hogy mindketten egymás kedvére próbáljunk tenni.
Már nem foglalkozol a külsőddel
Az, hogy boldog párkapcsolatban élünk, nem jelenti azt, hogy már nem kell magunkkal és a megjelenésünkkel törődni. Párod minden bizonnyal nem ugrik ki a bőréből, ha egy idő után azt tapasztalja, hogy elhanyagolod magad, és a külsőd alapos változáson megy keresztül - negatív irányba.
Szex megvonása
A szex megvonása hatékony fegyvernek tűnhet, ha párod valamivel kihúzta nálad a gyufát, azonban könnyen visszaüthet.Egy darabig reménykedik az ember, de aztán újra, meg újra azzal szembesül, hogy a párja nem tekinti többé nőnek/férfinak. Nem helyénvaló fegyverként használni a szexet, illetve megvonni az együttlétet a másiktól, és ezzel "büntetni" valamilyen vélt vagy valós sérelemért.
Túl rövid póráz
Természetesen lehetnek elvárásaink a párunkkal szemben, de nagy hiba egy egész listával elé állni. Ha már a pasis kocsmázás, a sport a munkatársakkal és az akciófilm nézés is a tabuk közé kerül, lehet, hogy túl rövidnek fogja találni a pórázt, és menekülőre fogja.
A jó házasságok hogyan birkóznak meg olyan ügyekkel, amelyeket nem lehet megoldani?
Elfogadják egymást olyannak, amilyenek. A párok problémainak 69 százaléka állandó; nem múlik el azzal, hogy évről évre vitatkoznak rajta. Sokan éveket töltenek azzal, hogy megváltoztassák egymás gondolkodásmódját, de ez nem lehetséges. Azért nem, mert a legtöbb nézeteltérés olyan alapvető különbségekben gyökerezik, mint az életstílus, a személyiség vagy az értékrend.
Msylwia
Társkereső Akadémia