Statisztikai felmérések elárulják, hogy hazánkban 10 felnőttből kb. kettő már biztosan keresett társat magának online. Az internetes társkeresők átlagos életkora 30 - 40 év. Napjainkban a férfi és női regisztrált társkeresők egyre inkább közel hasonló arányban regisztrálnak (50% - 50%), eleinte leginkább a férfiak voltak nyitottak e társkeresési formára, majd a nők is fokozatosan felzárkóztak.
Egy amerikai egyetem felmérése szerint a társkeresők több mint 80% füllent a koráról, súlyáról és a magasságáról. A nők átlagosan kb. 3 kg-t csalnak el a testsúlyukból.
Ami a randikat illeti: a megbeszélt randikra csupán az emberek kb 60% megy el. A sikeresebb társkeresők, akár pár randi után megtalálják párjukat, vannak olyan abszolút "mázlista" társkeresők, akik már az első randi után komoly kapcsolatra tesznek szert. Ne keseredjünk el, ha ránk ez nem igaz, hiszen a legtöbben majdnem 10 randi után járnak sikerrel.
A dohányos férfiak hasonló arányban kelnek el, mint a nem dohányzok, azonban a női társkeresők között számít, ha valaki dohányzik, ugyanis akkor kisebb esélye van.
A férfiak körében a vezető beosztásúak előbb találnak párt, amíg a nőknél ez pont nem előny. Úgy látszik, a férfiak nem szeretik, ha náluk magasabb beosztású vagy anyagilag jobb helyzetben lévő hölggyel jönnek össze.
És ami nem meglepő, inkább tény: a férfiak inkább azokat az adatlapokat nézik közkedvelten, ahol látnak fényképet, és leginkább a fotók alapján döntenek. A hölgyek tüzetesebben nézik át a profilokat, és kevesebb időt szentelnek a képek nézegetésével.
Sikeres Társkeresést kíván,
MSylwia