Az első személyes találkozásnál dől el általában, hogy lesz-e folytatás, vagy nem. Azt, hogy lesz-e következő randi, nagymértékben meghatározza, hogy a két fél hogyan viselkedik. Ha jó benyomást szeretnénk tenni a másik félre, néhány illemszabályok mindenképpen tartsunk be!
Mire érdemes odafigyelned?
Pontosság
Nem illik az első randin megváratni a másik felet, igyekezzünk a megbeszélt találkozóról nem elkésni, hiszen jól tudjuk, hogy az első benyomás számít. Elég rossz fényt vet, ha már az első randi alkalmával nem érkezünk pontosan, és megváratjuk a másikat. Ha mégis valami közbejön vagy esetleg dugóba kerülünk, értesítsük a partnerünket telefonon, és amikor személyesen találkozunk kérjünk tőle elnézést.
Öltözködés
A helyszínhez, és a programhoz, alkalomhoz megfelelő öltözéket viseljünk, semmi esetre sem essünk túlzásba, és ne öltözködjünk kihívóan sem. Vegyük fel a kedvenc ruhánkat, amiről tudjuk hogy jól áll nekünk, amiben jól és főleg kényelmesen érezzük magunkat. Így magabiztosnak tűnünk, és nem feszengünk. Nem kell feltétlenül fodrászhoz rohanni, frissen festetni a hajunkat, és a sminkkel is bánjunk csínján. A színházi, party smink nem feltétlenül szükséges egy kávézóba vagy egy városi sétához. A férfiak is törekedjenek az összbenyomásra, ápoltságra. Sajnos nem egy olyan esetről hallottam, mikor valaki a suhogós szabadidőruhájában jelent meg az első személyes találkozásnál, igaz a program egy séta volt... No komment.
Mobil
Alapdolog, hogy a mobilokat még a találkozás előtt némítsuk le. Randevú alatt kapcsoljuk ki a mobiltelefont., éreztessük partnerünkkel, hogy fontos a számunkra, rá figyelünk. Megvárnak az e-mailek, facebook bejegyzések, üzenetek, hívások.
Étkezés
Ha a partner vacsorázni hív, ne az legyen a cél, hogy kiéhezve érkezzünk, annak érdekében, hogy minél többet tudjunk enni. Igyekezzünk az étlapról ne a legdrágább különlegességet kiválasztani. Ne felejtsük el, elsősorban az egymás megismerése a cél, nem a lakomázás.
Alkohol
Ha olyan helyre megyünk - például vacsorázni- ahol alkoholt is fogyasztunk, figyeljünk a mértékletességre. Nem ez a legjobb alkalom, hogy becsiccsentsünk, és megeredjen a nyelvünk. Sőt az első alkalommal az ital kiválasztásánál nem illendő rövid italt választani.
Vigyünk vagy ne vigyünk virágot?
A férfiaknál dilemma szokott lenni, hogy az első randira vigyenek-e virágot. Tény, hogy egy jól eső gesztus lehet a Nő felé, de egy séta alkalmával nem túl praktikus egy szúrós rózsával a kezünkben végigszelni a Duna-partot. Sokszor a partnert feszélyezheti. Azt javaslom ezt a gesztust hagyjuk meg a második vagy harmadik alkalomra, a hatás nem fog elmaradni!
Végül: Ki fizessen az első randin?
Amennyiben olyan helyre szervezzük az első személyes találkozást, ahol fogyasztunk is, abban az esetben a férfinak illik kikérni és rendezni a számlát. Természetesen az első randin nem szükséges drága étterembe beülni, ahogy az előző blog bejegyzésben szerepelt, célszerű egy kávézóban találkozni. Így a férfiak sem verik magukat túl nagy költségekbe. Elég rossz benyomást kelt, és őszintén szólva sok mindenre enged következtetni, ha az első randevún a férfi elő sem akarja venni a pénztárcáját, amikor a számlát hozzák, épp sietős dolga akad. Vannak olyan helyzetek, amikor a nők magunktól felajánlják, hogy az ő részüket fizetik, ilyenkor lehetőleg ne az legyen a válasz:”én is így gondoltam.”. Jó tanács: első alkalommal a Férfi utasítsa vissza, ha továbbra is ragaszkodik a Nő ahhoz, hogy rendezi a saját részét, csak abban az esetben fogadja el.
Jó tanács! A randi napjára ne szervezzük túl magunkat, előfordulhat, hogy a találkozás pillanatától egy hullámhosszon leszünk, és a helyszínen döntünk úgy, hogy még a kávézó után még egy séta is szóba jöhet.